Wiosna i lato to idealny moment na spacer ze swoim pupilem. Pies może się wtedy wybiegać i rozładować swoją, złapać trochę świeżego powietrza i cieszyć się z zabawy ze swoim panem. Niestety – las, łąka, polana, a czasem nawet zwykł spacer wśród drzew w mieście, niesie za sobą niebezpieczeństwo ugryzienia psa przez kleszcza. Owady te są źródłem wielu niebezpiecznych chorób, takich jak:

  • babeszjoza,
  • borelioza,
  • anaplazmoza
  • ehrlichioza.

Stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia naszych czworonogów. Po każdym spacerze konieczne jest dokładne sprawdzenie psa, czy w jego skórze nie pojawił się kleszcz.

Jak reagować w przypadku kleszcza?

Jeśli zauważycie coś niepokojącego, konieczne jest zgłoszenie się do specjalnego gabinetu, który specjalizuje się w wyjmowaniu kleszczy z psiej skóry. W naszym salonie jesteśmy na to przygotowani – do tego zabiegu używamy profesjonalnych narzędzi jak haczyki, kleszczyki i narzędzia typu lasso.

Usuwanie kleszcza w Happy Puppy

Zabieg przeprowadzamy bezboleśnie i szybko – w tym przypadku najważniejszy jest czas reakcji, aby kleszcz nie zdążył przekazać psu zbyt wielu zalążków choroby. Nie powinno wyjmować się kleszcza samodzielnie w domu, ponieważ nieumiejętna tego próba może sprawić psy ból lub też można zostawić jego część w dalszym ciągu w skórze. Jeśli więc zauważycie cokolwiek niepokojącego, dla dobra Waszego zwierzaka, koniecznie zgłoście się z nim jak najszybciej do profesjonalisty. W przeciwnym razie może się to skończyć dla niego bardzo źle, a dobro naszego pupila powinno być dla właściciela najważniejsze.

Zapisz się na wizytę!