Zabieg trymowania sierści u psów to czynność pielęgnacyjna, która stosowana jest najczęściej u psów szorstkowłosych. To nic innego, jak usuwanie martwej sierści, która w przypadku tych ras, najczęściej zostaje na skórze, co hamuje wzrost nowych włosów. Psy przebywające w domowych warunkach nie gubią sierści, dlatego tak ważne jest jej systematyczne trymowanie.

Co daje trymowanie sierści?

Narzędzie, które służy groomerom do tego zabiegu to trymer. Spokojne, delikatne ruchy urządzeniem sprawiają, że można wyskubywać martwą sierść. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezbolesny dla czworonogów. Pozbycie się nadmiaru martwej sierści jest bardzo korzystne dla psa. Staje się dużo bardziej odporny na infekcje, zdrowszy i zdecydowanie ładniej wygląda. W naszym salonie oferujemy trymowanie, które wykonywane jest przez najlepszych groomerów.

Należy pamiętać, że zabieg trymowania powinien być wykonywany już od szczeniaka, mniej więcej co dwa miesiące. Częstotliwość jest o tyle istotna, że wpływa na pozytywny nastrój i wygląd psa. Trymowanie nie jest zabiegiem wymaganym tylko u psów wystawowych. Regularne przeprowadzanie sprawia, że pies nie gubi też sierści w domu, co jest niewątpliwie dużym plusem dla samego właściciela. W miejscu starych włosów będą mogły wyrosnąć nowe, kolor sierści zdecydowanie się poprawi i będzie ona znacznie bardziej błyszcząca. W naszym salonie zapewniamy najlepszą opiekę dla czworonogów, a także delikatne przeprowadzenie zabiegu, które w żaden sposób nie wywoła lęku w psach.

 

Trymowanie psa

Zapisz się na wizytę!