Psia sierść powinna być regularnie pielęgnowana i rozczesywana. Jakiekolwiek zaniedbania i brak systematyczności sprawiają, że pies negatywnie reaguje na używanie szczotki czy grzebienia, ponieważ absolutnie nie zna tego przedmiotu i może on wywoływać w nim lęk. Brak agresywnych reakcji, jak wiercenie się czy warczenie zwierzęcia w tym przypadku pozwala na wypracowanie dobrych relacji między nim a właścicielem. Pies szanuje swojego pana, więc zgadza się na czesanie, które wbrew pozorom wcale nie jest nieprzyjemne.

W jaki sposób czesać psa?

Czesać należy jednak umiejętnie – tak właśnie działamy w naszym salonie. Najważniejsze jest bycie delikatnym. Jeśli robi się to niewłaściwie, ciągnąc psa i wywołując u niego ból, nic dziwnego, że ten ucieka na sam widok szczotki. W naszym salonie oferujemy profesjonalne zabiegi czesania psów, poprzez dobranie odpowiednich narzędzi do sierści czworonoga.

Negatywne skutki braku czesania

Brak regularnego czesania sprawia, że sierść zaczyna się kołtunić, filcować i sklejać. Wówczas jeszcze trudniej jest doprowadzić ją do dobrego stanu. Sfilcowana sierść po czasie staje się wręcz swoistym pancerzem, który uniemożliwia skórze psa wentylację i prawidłowe oddychanie. Systematyczne rozczesywanie sierści to podstawa w pielęgnacji naszego czworonoga, dlatego też warto dbać o to za każdym razem, podczas wizyty w naszym salonie fryzjerskim. Największą nagrodą będzie zdecydowanie komfort i zadowolenie psa, któremu kołtuny nie będą przeszkadzały w codziennych zabawach i w żaden sposób nie odczuje dyskomfortu zdrowotnego.

 

Rozczesywanie sierści - HappyPuppy.net.pl

Zapisz się na wizytę!