Psie pazury są podobne do ludzkich paznokci. Rosną, zawijają się i potrzebują systematycznej pielęgnacji, a przede wszystkim regularnego obcinania. Czworonogi, które większość czasu spędzają na wolnym powietrzu, ścierają swoje pazury o asfalt i beton, jednak te, które zazwyczaj przebywają w warunkach domowych, nie mają ku temu sposobności. W ich przypadku pielęgnacja i obcinanie pazurków jest absolutną koniecznością.

Jak wygląda zabieg obcinania psich pazurów?

W naszym salonie groomerskim korzystamy przede wszystkim z gilotynki lub specjalnych obcinaczek dla psów, która jednak nie zawsze się sprawdza. Najczęściej używana jest właśnie gilotynka. Obcinanie pazurków u pupila nie musi być dla niego bolesne i nieprzyjemne. Ważne, aby siedział na stabilnej powierzchni, należy do niego mówić i głaskać go, żeby się uspokoił, bo z pewnością czuje, że dziać się będzie coś dziwnego.

W przeciwieństwie do ludzi, pazury naszych czworonogów do pewnego miejsca są unerwione, dlatego nie można obciąć ich zbyt krótko. U niektórych ras widać, w którym miejscu zaczyna się nerw, jednak jeśli nie jesteśmy w stanie określić tego miejsca, nie należy obcinać zbyt głęboko.

Obcinanie pazurów w Happy Puppy

Nasi specjaliści zawsze dbają o komfort psiaków. Doskonale wiedzą, że obcinanie pazurów nie jest najprzyjemniejszym zabiegiem, dlatego wszystkie czynności wykonują delikatnie i spokojnie. Osoba, która obcina pazury również, powinna zachować spokój i się nie denerwować, ponieważ pies od razu wyczuje jej stres, który może mu się bardzo szybko udzielić.

Zapisz się na wizytę!