Czworonogi uwielbiają kąpiele… zwłaszcza błotne, ale nie o tych mowa w naszym salonie. Częstotliwość kąpieli naszego pupila powinna zależeć przede wszystkim od rodzaju włosia, z jakim mamy do czynienia, wielkości danej rasy, a także warunków, w jakich na co dzień żyje pies. Najczęstszym kąpielom pielęgnacyjnym poddawane są psy wystawowe, które dzięki zastosowaniu specjalnych olejków i szamponów pielęgnacyjnych, zachowują błyszczące włosie, które często poddawane jest stylizacji.

Jak przygotować psa do kąpieli?

Aby kąpiel była efektywna, pies przed myciem powinien zostać bardzo dokładnie wyczesany. Sfilcowane włosie, które zostanie zmoczone, będzie wówczas nie do rozczesania, a zwierzę będzie przy tym odczuwać ogromny dyskomfort. Podczas kąpieli bardzo ważna jest również temperatura wody. Psy reagują bardzo podobnie jak człowiek – nie lubią ani bardzo zimnej, ani bardzo gorącej wody. W naszym salonie dbamy o komfort pupili naszych klientów. Zanim wezmą u nas prysznic, sprawdzamy temperaturę wody na nadgarstku. Dopiero odpowiednio letni strumień kierujemy na psa, uważając przy tym na wrażliwe oczy, uszy oraz nozdrza, które bardzo łatwo podrażnić. Temperaturę wody należy również umiejętnie dostosować do rasy psa. Istnieją bowiem takie, w których przypadku zastosowanie zbyt ciepłej wody może spowodować linienie.

Psy nie są wielbicielami kąpieli, jednak doświadczeni groomerzy z naszego salony doskonale wiedzą, jak postępować z psami podczas kąpieli i jak sprawić, aby te jak najmniej się stresowały.

 

Kąpiel psa - HappyPuppy.net.pl

Zapisz się na wizytę!